"Księżyc" - to moja pierwsza produkcja. Właściwie, to dzięki niej powstał CYBERTECH. W wersji "on-line" nieco wzbogaciłem galerie fotografii i wywaliłem złudne 3D ;).
Autor: Leszek Palec [Leho]
Data: 27.07.1998

 

 

 

"Księżyc i Potop" - to bardzo ciekawa książka (a właściwie @inetBook), w której autor stara się przedstawić nowe spojrzenie na temat powstania Układu Słonecznego, wyjaśnia tajemnice budowania piramid, tajemnice pochodzenia ludzkości.
Autor: Jerzy Kijewski
Data: 26.09.2003

 

 

 

"Mgławice - kolebki gwiazd" - Artykuł, w którym opowiadam o kolebkach gwiazd.... MGŁAWICACH. Opisuję, czym one są,  jak są zbudowane, w jaki sposób powstały. 
Data: 1999/2001
Źródło: CTzin1 v.2

 

 

 

"Gwiazdy - narodziny, życie i śmierć" - W tym artykule opisuję gwiazdy. Ukazuję na czym polega i jak przebiega ewolucja gwiazd we Wszechświecie, jak się rodzą, żyją i umierają.
Autor: Leho
Data: 24.02.2001
Źródło: CTzin 2v.2

 

 

 

"Pulsary - gwiazdy neutronowe" - opisuję tu, skąd się biorą i jak "działają" potężne kosmiczne" latarnie" zwane pulsarami.
Autor: Leho
Data:
24.04.2001 / 21.09.2003
Źródło: CTzin2.v2

 

 

"Komety" - opisuję tu, skąd się biorą i jak "działają" potężne kosmiczne" latarnie" zwane pulsarami.
Autor: Leho
Data:
24.04.2001 / 21.09.2003
Źródło: CTzin2.v2

 

 

"Orion" - a ten artykuł to podróż do wnętrza gwiazdozbioru "Oriona"
Autor: Leho
Data:
24.04.2001
Źródło: CTzin1.v2

 

 

"Wenus - piekielna planeta" - artykuł o piekielnej planecie, jaką jest Wenus. Planeta, o której wciąż nie wiele wiemy, bo nie daje się jej obserwować w tradycyjny sposób gdyż spowijają ją gęste chmury kwasu siarkowego.
Autor: Leho
Data:
24.02.2001
Źródło: CTzin1.v2

 

 

 

"Galaktyki" - Wszystkie gwiazdy widoczne na nocnym niebie, wchodzą w skład ogromnego dysku  złożonego z ok. 100 miliardów gwiazd. To nasza Galaktyka. Stanowi ona swoistego rodzaju wyspę dryfującą ku bezkresowi przestrzeni, a takich wysp we Wszechświecie są miliardy. "Galaktyki" to mój najnowszy projekt, w którym wyjaśniam tajemnice galaktyk.
Autor: Leszek Palec [Leho] 
Data: 12.12.2003

 

 

 

"CTzin1" - A to również stary projekt. Pierwszy zin, jaki zrobiłem. Sięga on 2000r :) czyli kawał czasu temu. Ponieważ wówczas miałem kiepskie konto i jedyne co dobrze działało, to pobieranie plików, więc tak powstał CYBERTECH OFFLINE, czyli CTzin'y. Ale to były inne czasy. Teraz niestety większość ludzi woli  (i ma możliwość) czytać online. Może to i lepiej :)
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

Osiągnąć cel... - Jest to tomik poezji Anny Marii Goleń w wersji elektronicznej (@inetBook). inetBook ten powstał za pełną zgodą autorki. Jeżeli i ty piszesz wiersze, powieści, czy coś w tym stylu i chciał(a)byś przenieść je do Internetu (za freeko rzecz jasna - "informations wants to be free" ;->), to mail mi :)
Autor: Anna Maria Goleń (Desmin)
Data: 11.2003

 

 

Niesamowity sen I - "W cieniu cyborga" - czy wierzysz w moc snów??? Ja sam nie wiem, ale dawno dawno temu przyśnił mi się naprawdę niesamowity i fascynujący sen!!! Sen ze szczegółami jak w filmie... coś naprawdę niesamowitego...
Autor: Leho
Data: 24/25.06.1998
Źródło: ZINek3

 

 

"Grafiki umysłu" - Często nudząc się na lekcjach/wykładach, bazgrolimy coś po kartkach zeszytu. Często też takie "bazgroły" później wyrzucamy, bo po co nam to. Ale czy aby na pewno niektóre z tych grafik to są bazgroły? Często te bezwiednie rysowane linie układają się w naprawdę ciekawe i fascynujące szkice, czego przykładem są prace Kasi K. (hejka "Kasik" ;)
Autor: Kasia K.
Data: 11.2003

 

 

 

Nostradamus - spóźnione dementi... - przed 1999 r. wielu świrów wmawiało nam, że ponadczasowy wizjoner - NOSTRADAMUS - przewidział właśnie w tym roku koniec świata... W tym artykule wyjaśniam, jak bardzo "nawiedzeńcy" się pomylili i dla czego....
Autor: Leho
Data: lipiec 1999 - już po końcu świata ;-)
Źródło: CTzin

 

 

 

"NewAge i koniec świata..." - NewAge... Nurt ten budzi wiele kontrowersji m.in. poprzez swoje poglądy dotyczące seksu. W tym artykule przedstawię Wam  mój pogląd na nową erę :-) Trochę to scicence fiction, ale jeżeli to prawda, to opracowałem sposób na przyszłość :-D
Autor: Leho
Data: 05-2002
Źródło: Zinek3

 

 

 

 

"Nuklearna śmierć" - Stary, ale wciąż aktualny artykuł o wykorzystaniu energii jądrowej. Opowiadam w nim jak działa ta cała "jądrownia", jak zbudowany jest reaktor atomowy, bomba atomowa, na czym polega rozszczepiania atomów, synteza jądrowa itp.
Autor: Leho
Data: 25.03.2000

 

 

 

"Wołyński Testament " - zebrałem tu niektóre relacje świadków z rzezi, jaką urządziła Ukraińska Powstańcza Armia  (UPA) na Polakach zamieszkujących ziemie zabużańskie (zginął tam mój pradziadek zarąbany siekierą). Książka ta jest "białym krukiem", a więc myślę, że warto choćby zerknąć na tę "zajwkę", zwłaszcza, że świadkowie tamtych wydarzeń już na zawsze odeszli...
Źródło: "Wołyński  Testament" - Leon Popek, Tomasz Trusiak, Paweł Wira i Zenon Wira
Data: 1997

 

 

 

"Outlook Express 5" - Jest to bardzo szczegółowy opis konfiguracji i eksploatacji bardzo dobrego klienta e-mail i grup dyskusyjnych. Opis ten został przygotowany dla każdego początkującego internauty, więc każdy bez wyjątków, z tego tekstu dowie się prawie wszystkiego o tworzeniu (txt/html), wysyłaniu i odbieraniu e-maili za pomocą tego programu.  
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"ModPlug" - To zestaw 3 programów do obsługi muzyki trackerowej (MODów) - Player, Plugin i Tracker. MODy, to bardzo stary format zapisu dźwięku. Tworzenie ich, to żmudna praca, ale dzięki temu MODy mają niesamowity klimat, takiego prawdziwego undergroundu. Tutorial ten szczegółowo objaśnia obsługę tych programów, był on kiedyś  na płycie magazynu "Techno Party."
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Mandrake 6.1" - Jest to opowieść opowiadająca krok po kroku o instalacji pierwszej popularnej dystrybucji Linuxa (zaraz po RedHat'cie). Tutorek ten jest o tyle cenny, że przedstawia po kolei wszystkie fazy instalacji. Grzebanie w BIOSie, rożne sposoby instalcji, zakładanie partycji FDISkiem, a później usuwanie Linuxa :) Ogólnie super :)
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"LinuxZIN" - Swoją przygodę z Linuxem rozpoczynałem od dyskietkowej dystrybucji Floppix. Aby łatwiej mi było uczyć się go, zrobiłem tutorka o podstawach Linuxa pod tekstową przeglądarkę Links. I tak powstał ciutkę większy projekt, którego ochrzciłem mianem "LinuxZIN". Ale taki prawdziwy gigant znajduje się na stronie www.cybertech.prv.pl pod nazwą "LinuxFAQ's". 
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"MSDOS " - Duży tutorek o MSDOSie. Zrobiłem go dawno temu, gdy w szkołach maltretowali jeszcze obsługą DOSa. Wyjaśniam w nim szczegółowo wszystkie dostępne w Windows9x polecenia (DOS 7.1). Opisuję jak robić proste i zaawansowane skrypty BAT, jak spreparować super dyskietkę systemową, oraz wiele innych aspektów.
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Kompresja MP3" - Wszystkim się wydaje, że skompresować do MP3 to taki prosty sposób.  Ale czy taka kompresja daje dobre wyniki jakościowo.... oj nie. W utworach słychać zakłócenia spowodowane błędami rippowania z CD, a dźwięk posiada poobcinane wysokie tony. Ogólnie katastrofa (wystarczy ściągnąć coś z "Kazy"). W końcu więc opracowałem kompresję prawie idealną.
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Optymalizacja grafiki" - Temat stary jak świat. Różni ludzie prześcigają się w pouczaniu jak kompresować prawidłowo grafikę na różne potrzeby (WWW/e-mail, foto album, itp.). Tym razem ja przedstawiam własną metodę na idealną optymalizację grafiki, aby była i kompresja duża i jakość zadowalającą  :)
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"WIN/LNX RAR 2.70pl" - Jest to duży tutorial, w który szczegółowo objaśniam obsługę tego programu. opisuję, jak kompresować archiwa zwykłe i wielowoluminowe (np. dyskietkowe), przygotowywać instalatory oraz wiele innych rzeczy związanych z RARem.
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Zaawansowana Administracja w Windows 9x" - Jest to stary tutorial sięgający czasów grupy dyskusyjnej  [Hackpl]. Ale wkrótce zamierzam zaktualizować go i opisać "kilka" nowych sztuczek. A ogólnie, wyjaśniam tu, jak tak zabezpieczyć Windowsa 9x, by nikt się do niego z zewnątrz nie dobrał. I uwierz mi, jest to naprawdę możliwe.
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Edycja zasobów aplikacji w Windows" - Objaśniam tu, czym są zasoby, jak je modyfikować (tłumaczyć na polski, zmieniać ikonki, bitmapy, AVIki, wpisy i podpisy). Nie ograniczam się tylko do aplikacji, ale również dobieram się do zasobów Windows ;) Coool ale jazda. Windows totalnie zmasakrowany ;) (ps. super wygląda, ale jest szansa, że po następny uruchomieniu padnie ;)))
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"Ghost Mail" - Czasami istnieje konieczność wysłania bardzo "specjalnego" e-maila. Niektórzy (np. hakerzy) nazywaj je fakemail'ami. Zwykle do takich eksperymentów niezbędny jest klient Telnetu i ręczne wpisywanie komend. Na szczęście GM skutecznie nas w tym wyręcza ;) A więc przygotowałem szczegółowy opis tego progsika.
Autor: Leho
Data: 04.2000

 

 

 

 

"NetBus1.7" - Jest to stary trojan. Kiedyś za tego tutorka usunęli mi konto WWW, ale czasy się zmieniają. Poza tym jak sądzę, każdy powinien się zapoznać z tym tutorkiem, i to nie dlatego by się włamywać, ale aby wiedzieć czym są trojany, jak działają i jak się przed nimi bronić. O... (ostatnio te tłumaczenia nie pomogły ;) )
Autor: Leho
Data: 06.2000

 

 

 

 

"ZINek3" - Nieoficjalny magazyn CYBERTEHu. Dużo w nim różnych artykułów... nie koniecznie moich :) ale ciekawych, a nawet bardzo ciekawych. Ogólnie, jest to chyba maja najlepsza produkcja, zrobiona w maksymalnie postindustrialnych klimatach.
Autor: Leho
Data: 05.2004

 

 

 

 

 

"Krótka Historia Czasu" - Nieoficjalny @inetBook ;) popularnonaukowy, o czarnych dziurach, galaktykach, czasoprzestrzeni, tunelach czasowych. Ogólnie o tajemnicach Wszechświata, w którym żyjemy. Oryginalna wersja książkowa była uboga w zdjęcia (nie było ich). W wersji @Book myślę, że jest ich pod dostatkiem. Polecam, doskonała lektura.
Autor: Stephen Hawking
Data: 1996 oryg., 06.2003 @Book